IV Raj Górski z Kadrą

IV Raj Górski z Kadrą.

W sobotę 18 maja br. 250 członków Związku Zawodowego „Kadra" Kompanii Węglowej S.A. wzięło udział w IV Rajdzie Górskim z KADRĄ. W pierwszej części rajdu drużyny reprezentujące Kadrę z kopalń: „Bielszowice", „Bobrek-Centrum", „Chwałowice", „Halemba-Wirek", „Knurów", „Pokój", „Szczygłowice" i „Sośnica-Makoszowy" poznawały piękno Beskidu Śląskiego wędrując po okolicznych szlakach turystycznych. Największą popularnością cieszyła się tzw. „Pętla Cieńkowska", szlak spacerowy, który w ubiegłym roku został uznany za najlepszy produkt turystyczny w województwie śląskim. W trakcie wędrówki turyści nie tylko mogli podziwiać piękne widoki górskie, ale także zwiedzić skocznię im. Adama Małysza i poczuć się jak zawodnik na belce patrząc z wieży startowej na rozbieg i zeskok skoczni.
Zmęczeni, pełni wrażeń i w dobrych humorach wszyscy dotarli na metę rajdu usytuowaną przy Pensjonacie „Ogrodzisko" w Wiśle Malinka. Na mecie organizatorzy przygotowali dla uczestników szereg atrakcji. Dzieci mogły wziąć udział w bloku zabaw i konkursów, wśród których największą popularnością cieszyły się zawody wędkarskie i bieg z jajkiem, a dorośli rywalizowali w tradycyjnym wieloboju rodzinnym. W tym roku składał się on z czterech konkurencji. Po męskich popisach w hula hopie, kalamburach w których odgadywano polskie przysłowia i sztafecie z jajkiem każda z czterech drużyn miała szanse na zwycięstwo. Wszystko rozstrzygnęło się więc w konkurencji finałowej - zespołowym biegu narciarskim. Ostatecznie zwyciężyła drużyna Dream Team z Knurowa, drugie miejsce przypadło także rodzinie reprezentującej kopalnię „Knurów", a trzecie rodzinie z Bielszowic. Zdobywcy pierwszego miejsca będą mogli spędzić weekend w dowolnie wybranym ośrodku Nadwiślańskiej Agencji Turystycznej, która była sponsorem I nagrody w konkursie. Spore emocje towarzyszyły również losowaniu nagród w loterii, w której można było wylosować m.in. rower górski, telewizor, aparat fotograficzny czy kolejny weekend w NAT.
Drużyny biorące udział w rajdzie otrzymały pamiątkowe dyplomy, a najliczniejszej wręczono okolicznościowy puchar węglowy. W tym roku była nią drużyna kopalni „Knurów". Wyróżniono także najstarszego i najmłodszego uczestnika rajdu. Jeszcze raz okazało się, że jeśli się chce, to turystykę można uprawiać w każdym wieku. Najstarszego i najmłodszego uczestnika dzieliło ponad 75 lat. Pan Jerzy, najstarszy uczestnik rajdu liczył sobie 77 lat, a Kasia najmłodsza uczestniczka - 15 miesięcy. Dyplomy i puchary wręczali: Przewodniczący ZZ „Kadra" Kompanii Węglowej S.A. Grzegorz Herwy oraz wiceprzewodniczący Bogusław Studencki. Zamykając metę rajdu Przewodniczący G. Herwy podziękował wszystkim za udział w rajdzie i wspólną zabawę. Osobne podziękowania za pomoc w organizacji rajdu złożył sponsorom, a byli nimi: NAT Sp. z o.o., Rudpol-OPA, Zof-Stal oraz organizacje Kadra kopalń Halemba-Wirek, Sośnica-Makoszowy, Pokój, Chwałowice i Bobrek-Centrum. Podziękowania skierowano również do obsługi z pensjonatu „Ogrodzisko" za zorganizowanie mety od strony technicznej. Po odtrąbieniu zamknięcia mety rajdu zadowoleni i uśmiechnięci uczestnicy rajdu udając się do autobusów umawiali się już na kolejny, V Rajd Górski z KADRĄ za rok.

 

Galeria - link