Turniej piłkarski rozpoczął obchody X-lecia ZZ „Kadra" KW S.A.

Turniej piłkarski rozpoczął obchody X-lecia ZZ „Kadra" KW S.A.

Turniej halowej piłki nożnej, zorganizowany w Wiśle w dniu 01.03. 2014 r. rozpoczął obchody 10-lecia Związku Zawodowego „Kadra" Kompanii Węglowej S.A. Chęć udziału w zawodach zgłosiły 4 drużyny, reprezentujące KWK ,,Bobrek-Centrum", KWK „Marcel", KWK „Knurów" oraz KWK „Bielszowice". Punktualnie o godz. 09.00 startujące drużyny stawiły się w hali przy ul. Hoffa, gdzie nastąpiło losowanie drużyn oraz ich prezentacja. W pierwszym inauguracyjnym pojedynku, spotkały się zespoły KADRY „Bobrek – Centrum" oraz KADRY „Knurów". Po zaciętym meczu, obfitującym w niezliczoną ilość parad bramkarskich oraz sytuacji strzeleckich zwycięskim zespołem okazała się KADRA „Bobrek – Centrum" zwyciężając 5 : 3. W następnym spotkaniu stanęły przeciwko sobie drużyny KADRY „Marcel" oraz „Bielszowice", z którego zwycięsko 3 : 1, wyszła drużyna z „Bielszowic". W trwającym ponad 4 godzinny turnieju do ostatniej chwili ważyły się losy zwycięstwa. Każda z drużyn miała szansę na zdobycie I miejsca, każda grała na 100 % swoich możliwości. Publiczność licznie zgromadzona w wiślańskiej hali gorącą wpierała gromkim dopingiem zawodników swoich drużyn. Ostatecznie:
I miejsce zajęła KADRA ,, Marcel"
II miejsce zajęła KADRA ,, Bielszowice"
III miejsce zajęła KADRA ,, Knurów"
IV miejsce zajęła KADRA ,, Bobrek – Centrum"
Na zakończenie piłkarskich zmagań, zaproszono na boisko Panie reprezentujące poszczególne zespoły, które wystąpiły w konkursie rzutów karnych. Zadaniem każdej z nich było strzelenie gola do bramki, której bronił przewodniczący danej organizacji związkowej. W czasie trwania festiwalu strzeleckiego, okazało się, że wśród kibiców są Panie, które celnością dorównują zawodnikom startującym w turnieju, a nawet ich przewyższają.
Kumulacją sobotniego turnieju, było wieczorne wręczenie okolicznościowych pucharów i dyplomów, startującym drużynom. Uhonorowano również najlepszego strzelca zawodów, którym został p. Mateusz Korban z KWK „Bielszowice", zdobywając łącznie 7 bramek. Najlepszym bramkarzem został p. Artur Bachta, również z KWK „Bielszowice", a najlepszym piłkarzem p. Jarosław Pawelec z KWK „Marcel". Dekoracji dokonał przewodniczący KADRY Kompanii Węglowej S. A. p. Mariusz Wakuła oraz wiceprzewodniczący PZZ KADRA i KADRY KW S.A. p. Marek Gacka. Organizatorzy uhonorowali także najliczniejszą i najgłośniejszą grupę kibiców, którą była ekipa Kadry z KWK „Bobrek–Centrum" oraz Panie najlepiej egzekwujące rzuty karne. Na zakończenie, wszyscy zgodnie stwierdzili, że nie należy czekać na następny jubileusz KADRY Kompanijnej, lecz w miarę możliwości, jak najszybciej spotkać się na podobnym turnieju, w jeszcze liczniejszym gronie.
/red./

Galeria - link