Posiedzenie Komisji Sejmowej odwołane.

Posiedzenie Komisji Sejmowej odwołane.
Sekretariat sejmowej komisji poinformował, że planowane na środę (7 maja) obrady Komisji Nadzwyczajnej Sejmu RP ds. energetyki i surowców energetycznych zostało odwołane. Jako przyczynę podano odbywające się w tym samym terminie w Katowicach rozpoczęcie Europejskiego Kongresu Gospodarczego w którym udział weźmie premier Donald Tusk, przedstawiciele świata polityki i przedsiębiorców, w tym szefowie spółek węglowych. Kongres potrwa trzy dni.
W środę o godz. 12.30 w Sejmie kilkudziesięciu posłów komisji miało zapoznać się z informacją o sytuacji kopalń węgla kamiennego. Sprawozdania w Warszawie złożyć mieli kolejno prezesi Kompanii Węglowej, Katowickiego Holdingu Węglowego i Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Propozycje rozwiązania kryzysowej sytuacji w górnictwie węgla kamiennego przedstawić miał posłom Jarosław Zagórowski, prezes JSW oraz Janusz Piechociński, minister gospodarki.
W Komisji Nadzwyczajnej ds. energetyki zasiada 27 posłów, przewodniczącym jest Andrzej Czerwiński (PO) a jednym z zastępców Waldemar Pawlak (PSL)