V Rajd Górski z KADRĄ

Uczestnicy V Rajdu Górskiego z Kadrą uczcili X lecie ZZ „Kadra" Kompanii Węglowej S.A.

W sobotę 31 maja Kadra Kompanii Węglowej zorganizowała dla swoich członków V Rajd Górski dla uczczenia 10 lecia związku. W pierwszej części rajdu drużyny poznawały piękno Beskidu Śląskiego zdobywając okoliczne szczyty, takie jak Równica, Czantoria czy Orłowa.
Zmęczeni, ale pełni wrażeń i dobrego humoru wszystkie drużyny dotarły na metę, która tym razem znajdowała się przy Centrum Konferencyjno-Wypoczynkowym „Daniel" w Ustroniu. Wkraczających na metę uczestników witał zespół górali niskopiennych z okolic Szczygłowic, z harnasiem Zbyszkiem na czele. Po otwarciu mety odśpiewano gromkie „Sto lat" z okazji 10 lat powstania Związku „Kadra" Kompanii Węglowej S.A.
Na mecie, dla uczestników organizatorzy przygotowali szereg atrakcji. Rodziny rywalizowały w tradycyjnym już wieloboju rodzinnym, a dzieci mogły wziąć udział w bloku gier i zabaw podwórkowych, takich jak kręgle, czyli „kulanie bala do celu", czy „strzylanie ze szlojdra".
Tegoroczny wielobój, w którym główną nagrodą był tradycyjnie weekend w dowolnym ośrodku Nadwiślańskiej Agencji Turystycznej składał się z czterech konkurencji sprawnościowych, które przeplatane były występami „chirliderek". W pierwszej konkurencji – rodzinnym slalomie z łyżką góralską i piłeczkami, gdzie na ostatniej zmianie biegł zdalnie sterowany „ślepy" tata bezkonkurencyjna okazała się rodzina Kostelnik reprezentująca KWK „Bielszowice". W drugiej konkurencji drużyny rywalizowały w „kulaniu felgi" zabawie, która przed laty była bardzo popularna na śląskich podwórkach. Tu także najlepsza była rodzina Kostelnik, za której plecami toczyła się zacięta walka o drugie i trzecie miejsce. Po trzeciej konkurencji zespołowym biegu narciarskim nie było zmiany lidera. O ostatecznej kolejności rozstrzygnęła ostatnia konkurencja – „znoszenie jajek". Pierwsze miejsce obronili Kostelnikowie, na drugim uplasowała się rodzina Firek także z Bielszowic, a miejsce trzecie zajęli Malinowscy z Bobrka-Centrum. Wszystkie drużyny biorące udział w wieloboju zostały nagrodzone. Fundatorami nagród byli: wspomniana już Nadwiślańska Agencja Turystyczna, gospodarz ośrodka „Daniel" oraz ZZ „Kadra" KW S.A.
Spore emocje towarzyszyły losowaniu nagród w loterii, w której główną nagrodą ufundowaną przez NAT sp. z o.o. był weekend w dowolnie wybranym jej ośrodku. Szczęśliwców wylosowała najmłodsza uczestniczka rajdu.
Tradycyjnie już na zakończenie rajdu drużyny biorące udział w rajdzie otrzymały pamiątkowe dyplomy, a najliczniejszej z KWK „Bobrek-Centrum" wręczono okolicznościowy puchar. Wyróżnienia otrzymali także najstarszy i najmłodszy uczestnik rajdu. Jeszcze raz okazało się, że turystykę można uprawiać w każdym wieku. Dyplomy i puchary wręczał przewodniczący ZZ „Kadra" Kompanii Węglowej S.A. Mariusz Wakuła, który zamykając metę rajdu podziękował wszystkim za udział w rajdzie i wspólną zabawę. Osobne podziękowania za pomoc w organizacji rajdu skierował do sponsorów: Nadwiślańskiej Agencji Turystycznej w Tychach oraz gospodarzy ośrodka „Daniel".
Po wygłoszeniu tradycyjnej formułki „metę V rajdu górskiego z Kadrą uważam za zamkniętą" zadowoleni i uśmiechnięci uczestnicy rajdu udając się do autokarów wyrażali nadzieję, że za rok spotkają się ponownie, tym razem na VI już rajdzie z „Kadrą".
A.C.

 

Galeria -Link