Spotkanie stron w Kompanii Węglowej S.A.

 

W piątek 4 marca w siedzibie Kompanii Węglowej w Katowicach odbyło się spotkanie Zarządu Kompanii Węglowej ze stroną związkową. W rozmowach uczestniczyli także minister energii Krzysztof Tchórzewski, wiceminister Grzegorz Tobiszowski oraz Senator RP Adam Gawęda.

W pierwszej części spotkania minister Tchórzewski przedstawił stronie społecznej nowego Prezesa Zarządu Tomasza Rogalę, wiceprezesa ds. ekonomiki i finansów Andrzeja Paniczka oraz odpowiedzialnego za dialog społeczny w spółce Jerzego Janczewskiego. Następnie minister poinformował zebranych o obecnej sytuacji związanej z możliwością finansowania w ramach Polskiej Grupy Górniczej oraz sposobach ustabilizowania rynku węgla.
Po około godzinie strona rządowa opuściła salę obrad, a Zarząd i związkowcy przystąpili do procedowania w ramach sporu zbiorowego dotyczącego tzw. średniówek na 2016 r. Widząc pole do negocjacji i dobrą wolę zarządu strony ogłosiły przerwę w rokowaniach do 14 marca argumentując to potrzebą dogłębnej analizy sytuacji przez Zarząd..